
Deluxe Commode Stool - Durable Raw Material, Ideal For Joint Pain Relief And Hospital Use
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel, Plastic |
| Weight | 2kg |
| Dimensions | 40x30x30cm |
| Height | 17 inch |
| Color | White |
| Load capacity | 100kg |
| Warranty | 1 year |
| Features | Portable, Durable, Comfortable, Easy use, Foldable, Stable, Hygienic |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, AVS Pharma & Surgico has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Orthopedic Equipment in bulk from AVS Pharma & Surgico at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
2005
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Vikas Lahoty
Address
Plot No. B-1, Sony Tower, Near Sant Nagar Bus Stop, Burari, Delhi, Delhi, 110084, India
commode stool in Delhi
Report incorrect details


































