
Delta Hmi - High Resolution Lcd Touchscreen , Intuitive User Interface For Efficient Machine Control And Real-time Monitoring
Price: 8000.00 INR / Piece
(8000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Processor Type | ARM Cortex-A8 |
| Features | High resolution display, Multi-language support, Fast response time |
| Frequency | 50/60 Hz |
| Application | Industrial Automation |
| Weight | ~0.8 kg |
| Control Type | Touch Screen |
| IP Rating | IP65 |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Screen Size | 7 Inch |
| Connectivity Type | Ethernet, USB, RS232 |
| Remote Control | Yes |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | Single Phase |
| Material | Plastic, Metal |
| Power | 24V DC, 5W |
| Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Voltage | 24V DC |
| Product Unit | 40 Piece/Pieces |
| Packsize | 1 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Brand Name | DELTA |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Price Type | fixed |
| Returnable | No |
| Stock Quantity | 125 |
| Price | 8000.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
We are authorized channel partner / dealer of Delta Electronics, KINCO Automation, Fatek Automation for PLC, HMI, VFD AC Drives, AC Servo Motors & Drives, Stepper Motors & Drives, SMPS, SCADA, Robotic Arms, SCARA Pick & Place Robots, Proximity Sensors & other smart sensors.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler, Dealer
Employee Count
25
Establishment
1996
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27ADDPA4785E1ZQ
Payment Mode
Cash on Delivery (COD)
Certification
ISO 9001:2015
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27ADDPA4785E1ZQ
Nashik, Maharashtra
Proprietor
Mr. Vedant Ajnadkar
Members since
7 Years
Address
Plot No.53 & 54, Survey No.156/2/2, Shree Guru Gajanan Industrial Area, Vilholi, Nashik, Maharashtra, 422010, India
delta hmi in Nashik
Report incorrect details

































