
Delta B Type Human Machine Interface
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Piece
In Stock
Product Specifications
| Frequency | 50/60 Hz |
| Cable Length | Dependent on installation (typically up to 3m for interface cables) |
| Weight | Approx. 0.9 kg |
| Mounting Type | Panel mount |
| Processor Type | 32-bit RISC Processor |
| Phase | Single Phase |
| Features | High-resolution touch display, multi-language support, easy integration with PLCs, programmable functions |
| Remote Control | Yes |
| Screen Size | 7 inch TFT LCD |
| Connectivity Type | Serial (RS232/RS485), USB Host, Ethernet (optional) |
| Automation Grade | Automatic |
| Application | Industrial automation, machine operation interfaces, process controls |
| Load Capacity | N/A (HMI Unit) |
| IP Rating | IP65 (front panel) |
| Control Type | Touch Screen |
| Material | Plastic and Polycarbonate body |
| Power | 24V DC (typical) |
| Temperature | 0C to 50C (Operation), -20C to 60C (Storage) |
| Voltage | Rated 24V DC input |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 5-7 Days |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2012
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
36ARSPK4226D1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 36ARSPK4226D1ZR
Secunderabad, Telangana
Proprietor
Mr. Vijaya Karan
Members since
1 Years
Address
PENT HOUSE. H.NO 8-2-86 PLOT NO 32, KARTHIK S, ROAD NO 35, SRI SAI ENCLAVE Secunderabad, Telangana, 500011, India
Report incorrect details

























