
Dell Laptop
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Laptop PC |
| Dominant Color | Blue |
| Screen Size | 14-17 inches |
| Processor | Intel Core i5 |
| RAM | 8-16 GB |
| Storage | 256 GB - 1 TB SSD |
| Operating System | Windows 10/11 |
| Weight | 1.5-2.5 kg |
| Battery Life | 6-8 hours |
| Usage | General office productivity, media consumption, and light-duty programming. |
| Features | Portable computing, Data processing, Efficient workflow, Wireless connectivity, Multimedia support |
Company Details
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
5
Establishment
1997
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Surat, Gujarat
Proprietor
Mr. Jagdish Jiani
Address
Plot No. 402, 4th floor, Indoworld Commercial Complex, Behind Kadhiwala High School, Ring Road, Surat, Gujarat, 395002, India
dell laptops in Surat
Report incorrect details



















