
Dell Latitude E7240 - A++ Condition, 12.5 Inch Hd Display | Core I5 4th Gen, 8gb Ram, 256gb Ssd, Webcam, Lightweight 1.8kg
Price: 15700.00 INR / Piece
(15700.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Processor | Intel Core i5 |
| RAM | 8GB |
| Storage | SSD 256GB |
| Display | 12.5 inch |
| Operating System | Windows 10 |
| Weight | 1.34kg |
| Battery life | 8 hours |
| Features | Fast Processor, Long Battery, Good Display, Reliable Dell, Portable Design, Great Value, Original Adaptor |
| Screen Size | 12.5 Inch HD Display Inch (in) |
| Hard Drive Capacity | 256 GB SSD Gigabyte (GB) |
| Processor Type | Core i5 4th Generation |
| Camera | webcam |
| OS | windows 10 pro |
| Delivery Time | 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Price | 15700.00 INR (Approx.) |
| Brand Name | Lenovo Thinkpad T450 /Brand New Condition/i5 5th Gen/8GB Ram/256GB SSD |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Returnable | No |
| Moq | 1 |
| Stock Quantity | 15 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 5 Piece/Pieces |
| Currency | INR |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Dell Latitude e7240
Original Adaptor
Free Demo
Good battery Backup
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, SHAGUN IT SOLUTIONS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Laptops/Notebooks from SHAGUN IT SOLUTIONS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
35
Establishment
2005
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
06AMJPR6661D1ZV
Payment Mode
Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AMJPR6661D1ZV
Faridabad, Haryana
Proprietor
Mr Amit Mourya
Address
B No. B-404/405, Near Batra Restaurant, Nehru Ground, Faridabad, Haryana, 121001, India
used dell laptops in Faridabad
Report incorrect details


































