

























Delivery Table Three Fold - Furniture Type: Hospital Bed
Price: 6500.00 INR / Unit
(6500.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | ICU BED |
| Dimension (L*W*H) | 1800 x 600 x 800 mm |
| Design | Other, Three Fold, Other, Three Fold |
| Specific Usage | Gynecology, Labor Room |
| General Use | Commercial Furniture |
| Regional Style | Other, Indian, Other, Indian |
| Height | Adjustable |
| Furniture Type | Hospital Bed |
| Material | Other, Stainless Steel, Other, Stainless Steel |
| Metals Type | Other, Stainless Steel, Other, Stainless Steel |
| Folded | Yes |
| Function | Other, Patient Examination & Delivery, Other, Obstetric Delivery |
| Back Rest Lifting Angle | Adjustable |
| Size | Standard |
| Weight | Approx. 45 kg |
| Maximum Loading | 160 kg |
| Feature | Other, Corrosion Resistant, Other, Folded |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 20 Per Month |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Within a certain price range free samples are available |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Mop | 1 |
| Price | 6500.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 2 Unit/Units |
| Returnable | No |
| Unit Type | Unit/Units |
| Brand Name | Dr. Smith |
| Moq | 1 |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 15 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
101
Establishment
2022
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07ABJCS0271Q1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07ABJCS0271Q1ZT
New Delhi, Delhi
Accepts only Foreign inquiries
Manager
Mr. Naman Mahajan
Members since
4 Years
Address
Kh 75/02, Ground Floor, Sri Sai Complex, Kapashera Border, New Delhi, Delhi, 110037, India
Report incorrect details


































