
Delicious Cake - Hygienically Baked With Superior Ingredients | Long Shelf Life, Irresistible Taste, Available In Various Packaging Quantities
Price: 499 INR
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Weight | 1kg |
| Diameter | 20cm |
| Height | 8cm |
| Ingredients | Flour,sugar,eggs |
| Frosting | Buttercream |
| Packaging | Cardboard box |
| Shelf life | 3 days |
| Features | Delicious taste, Long shelf life, Hygienic baking, Superior ingredients, Beautiful design, Heart shape, Perfect gifting |
| FOB Port | bigbfood products |
| Payment Terms | Paypal, Others, Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD) |
| Supply Ability | 24 hour Per Day |
| Delivery Time | 24 hour Hours |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | Delhi |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Big B Food Products has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Confectionery & Bakery Products from Big B Food Products at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Noida, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Manoj Modi
Address
No.- 85, Atrium Floor, Near Ansal Plaza Mall, New Pari Chowk, Noida, Uttar Pradesh, 201310, India
birthday cake in Noida
Report incorrect details































