
Dehydrated Potato Flakes - 100 Grams, Optimum Quality, Ideal For Camping And Everyday Cooking
Price: 157.50 INR / Pack
(150.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
249.00 INR / Pack
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
300
In Stock
Product Specifications
| Style | Dried |
| Shelf Life | 12 Days |
| Processing Form | Chopped |
| Drying Process | Food Dehydrators |
| Payment Terms | Paypal, Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Others |
| Supply Ability | 1000 Per Week |
| Delivery Time | 5 Days |
| Packaging Details | Carton Box. |
| Main Domestic Market | All India |
| Unit Type | Pack/Packs |
| MRP | 249.00 INR |
| Moq | 300 |
| Product Unit | 300 Pack/Packs |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Length | 26.00 cm |
| Pkg Box Height | 50.00 cm |
| Currency | INR |
| Brand Name | Swassti |
| Weight | 100.00 Gram |
| Packsize | 1 |
| Pkg Box Breadth | 16.00 cm |
| GSTIN | 5% |
| Returnable | No |
| Price | 150.00 INR (Approx.) |
| Mop | 300 |
| Stock Quantity | 1500 |
| Shipping Type | free |
| Minimum Order Quantity | 300 |
| Minimum Ordered Packs | 300 |
Product Overview
Key Features
Brand : Swassti
Quality : Optimum
Packaging Size : 100 Grams
Application : Cooking
Ideal for camping, emergency preparedness, or everyday cooking convenience.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jagyanti Industries has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dehydrated Vegetables in bulk from Jagyanti Industries at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2021
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AAFCJ1719B1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AAFCJ1719B1Z6
Indore, Madhya Pradesh
Manager
Mr S Joshi
Address
A 179, Silicon City, Behind Club House, Indore, Madhya Pradesh, 452012, India
dehydrated potato flakes in Indore
Report incorrect details


























