
Dehydrated Fruits Machine - Stainless Steel, 220-240 Volt Voltage | Eco Friendly, Industrial Use, 1 Year Warranty
Price: 200000.00 INR / Piece
(200000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Material | Stainless Steel |
| Dimensions | 1000x600x1800mm |
| Power Consumption | 1.5kW |
| Temperature Range | 40-80°C |
| Capacity | 10 Trays |
| Weight | 150kg |
| Voltage | 220V |
| Features | Energy Efficient, Easy Operation, Durable Design, Temperature Control, Adjustable Trays, Food Grade Material, Uniform Drying |
| Product Type | Dal Cleaning Machine |
| General Use | Industrial |
| Computerized | No |
| Automatic | No |
| Feature | ECO Friendly |
| Warranty | 1 Year |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 1 Months |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Brand Name | RESONANCE AUTOMATION AND MACHINES |
| Currency | INR |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Price | 200000.00 INR (Approx.) |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Stock Quantity | 5 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier
Employee Count
4
Establishment
2016
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07GVNPS0328M2ZW
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07GVNPS0328M2ZW
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Umardin Saifi
Members since
10 Years
Address
Plot No - 1131, Hari Enclave, Kirari Suleman Nagar, New Delhi, Delhi, 110086, India
Report incorrect details









































