
Dehydrated Cabbage Flakes By De Plantes Pvt. Ltd
Price: 215.25 INR / Kilograms
(205.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
500.00 INR / Kilograms
Weight :
1.00 Kilogram
1 Pack Contains :
25
Minimum Pack Size :
6
In Stock
-6+
Product Specifications
| Style | Other |
| Shelf Life | 1 Years |
| Processing Form | Seasoned |
| Drying Process | other |
| Payment Terms | Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Week |
| Delivery Time | 7 Days |
| Packaging Details | 25 Kgs bags. |
| Main Domestic Market | All India |
| Price Type | fixed |
| GSTIN | 5% |
| Returnable | No |
| Shipping Type | free |
| Stock Quantity | 1000 |
| Pkg Box Height | 4.00 in |
| Brand Name | Habito |
| Weight | 1.00 Kilogram |
| Pkg Box Breadth | 20.00 in |
| Product Unit | 6 Kilograms/Kilograms |
| Mop | 6 |
| Currency | INR |
| Packsize | 25 |
| Price | 205.00 INR (Approx.) |
| MRP | 500.00 INR |
| Unit Type | Kilograms/Kilograms |
| Pkg Box Length | 28.00 in |
| Moq | 6 |
| Minimum Ordered Packs | 6 |
| Minimum Order Quantity | 6 |
Product Overview
Key Features
Product Description:
Dehydrated cabbage Flakes. Processed from freshly cooked cabbage, the proffered flakes come in irregular size, free from contaminants. Bright green, white and yellow in color, the offered cabbages are free from discoloration. Dehydrates cabbage flakes are provided in standardized packaging.
Quality : Optimum
Country Of Origin : India
Brand : Habito
Package Size : 25 Kgs/Bag
Speciality: No Artificial Flavour
Variety : Cabbage
Dehydrated cabbage Flakes. Processed from freshly cooked cabbage, the proffered flakes come in irregular size, free from contaminants. Bright green, white and yellow in color, the offered cabbages are free from discoloration. Dehydrates cabbage flakes are provided in standardized packaging.
Quality : Optimum
Country Of Origin : India
Brand : Habito
Package Size : 25 Kgs/Bag
Speciality: No Artificial Flavour
Variety : Cabbage
Company Details
De Plantes Pvt. Ltd, Established in 2020 at Ambala in Haryana, is a leading Supplier,Trading Company of Dehydrated Vegetables in India. De Plantes Pvt. Ltd is one of Trade India's verified and trusted sellers of listed products. With extensive experience in supplying and trading Dehydrated Cabbage Flakes, De Plantes Pvt. Ltd has made a reputed name for itself in the market with high-quality Dehydrated Black Plum Powder, Dehydrated Red Bell Pepper Powder, Dehydrated Red Onion Powder, etc.
Focusing on a customer-centric approach, De Plantes Pvt. Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dehydrated Vegetables in bulk from De Plantes Pvt. Ltd at Trade India quality-assured products.
Focusing on a customer-centric approach, De Plantes Pvt. Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dehydrated Vegetables in bulk from De Plantes Pvt. Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AAHCD9284B1ZM
Payment Mode
Cash in Advance (CID), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAHCD9284B1ZM
Ambala, Haryana
Director
Mrs Deepali Bansal
Address
No 21, Rani Bagh, Ambala Cantt, Ambala, Haryana, 133001, India
Report incorrect details




























