
Dehumidifying Dryer Capacity: 20 - 280 Cub M/hr M3/hr
Price: 428400.00 INR / Unit
(408000.00 INR + 5% GST)
Get Latest Price
MRP:
498000.00 INR / Unit
Weight :
1020.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Type | Other |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 20 - 280 cub m/hr m3/hr |
| Voltage | 220-440 Volt (v) |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 1 Per Week |
| Delivery Time | 1-6 Week |
| Main Export Market(s) | Asia, Australia, Central America, South America, Western Europe, Middle East, Eastern Europe, North America, Africa |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Max Quantity | 10 |
| Pkg Box Breadth | 33.00 cm |
| Returnable | No |
| MRP | 498000.00 INR |
| Shipping Rate | 2.00 |
| GSTIN | 5% |
| Packsize | 1 |
| Min Quantity | 1 |
| Price | 408000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Pkg Box Height | 80.00 cm |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 10 |
| Weight | 1020.00 Kilogram |
| Shipping Type | order_percent |
| Unit Type | Unit/Units |
| Brand Name | MATSUI TECHNOLOGIES INDIA LTD. |
| Pkg Box Length | 24.00 cm |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Company Details
We are into manufacturing of Auxilary Equipments for Plastic Industry. We manufacture Dehumidifying Dryer, Hot Air Dryer, Chiller, Vacuum Loader, Mold Temperature Controller, Granulator, Blender, Silo, Material Tank and Descaling pump.
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
200
Establishment
2006
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
09AAECM8959R1Z9
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAECM8959R1Z9
Greater Noida, Uttar Pradesh
Manager - Sales & Marketing
Mr Nitesh Suhag
Address
Plot No.116-B, Ecotech-12, Greater Noida West, Near, Greater Noida, Uttar Pradesh, 201310, India
dehumidifier dryer in Greater Noida
Report incorrect details






































