
Dehumidifier Ef Series
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dehumidifier |
| Dominant Color | Off-white |
| Power | 220V |
| Capacity | 100L/day |
| Dimensions | 1000x800x500 mm |
| Weight | 100kg |
| Material | Steel |
| Warranty | 1 year |
| Usage | Industrial dehumidification for large spaces such as warehouses or factories. |
| Certification | CE |
| Features | Moisture removal, Efficient drying, Industrial use, Durable design, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Jay Jagannath Air Equipments Pvt. Ltd. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dehumidifier in bulk from Jay Jagannath Air Equipments Pvt. Ltd. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
2009
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Vadodara, Gujarat
M.D
Mr. Brijesh Pathak
Address
Number A-2, Vraj Darshan Society, Opp. Maridham Complex, Behind-Reliance Fresh, Vrundavan Char Rasta, Vadodara, Gujarat, 390019, India
industrial dehumidifiers in Vadodara
Report incorrect details



































