
Dehumidifier
Price: 25000.00 INR
(25000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dehumidifier |
| Dominant Color | White |
| Moisture Removal | 50 liters/day |
| Water Tank Capacity | 6.5 liters |
| Timer | 24 hours |
| Refrigerant | R-410A |
| Power Input | 900 W |
| Voltage/Frequency | 220-240V, 50Hz |
| Running Temperature | 5-35°C |
| Usage | Home & office dehumidification, air purification, and drying. |
| Features | Moisture removal, Air purification, Drying function, Auto control, Easy mobility, Eco-friendly, Timer function, LCD display |
| Supply Ability | As per requirment Per Day |
| Delivery Time | as per deals Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | If order is confirmed we will reimburse the sample cost |
| Price | 25000.00 INR (Approx.) |
| Packsize | 1 |
| Price Type | fixed |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Stock Quantity | 15 |
| Brand Name | VINOD INTERNATIONAL |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Product Unit | 2 Piece/Pieces |
| Returnable | No |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, VINOD INTERNATIONAL has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dehumidifier in bulk from VINOD INTERNATIONAL at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07BWAPS2700L1ZJ
Payment Mode
Cash in Advance (CID)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07BWAPS2700L1ZJ
New Delhi, Delhi
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Vinod Kumar Shukla
Address
D 1/ 59 S, New Delhi, Delhi, 110062, India
Report incorrect details


























