
Dehumidifier (Amdh 280)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dehumidifier |
| Dominant Color | White |
| Capacity | 280L/day |
| Power Consumption | 800W |
| Dimensions | 45x30x60cm |
| Weight | 15kg |
| Usage | Residential or small commercial spaces to control humidity levels and prevent mold growth. |
| Refrigerant | R134a |
| Warranty | 1 year |
| Features | Moisture removal, Energy efficient, Quiet operation, Easy maintenance, Durable design |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Exporter, Importer, Manufacturer, Supplier
Employee Count
18
Establishment
1978
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AEUPG4468C1ZB
Certification
AN ISO 9001 : 2015 CERTIFIED CO.
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AEUPG4468C1ZB
New Delhi, Delhi
Marketing Coordinator
Mrs Vijaya Roy
Members since
21 Years
Address
501-A, Hemkunt Chambers 89, Nehru Place, New Delhi, Delhi, 110019, India
Report incorrect details








































