
Hangzhou Gaozhen Dehumidifier
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dehumidifier |
| Dominant Color | White |
| Capacity | 12 liters |
| Power | 250W |
| Voltage | 220-240V |
| Dimensions | 35x25x50cm |
| Weight | 10kg |
| Material | Plastic |
| Usage | Home use, basements, small offices to remove excess moisture from the air and prevent mold and mildew growth. |
| Certification | CE |
| Features | Moisture removal, Quiet operation, Digital control, Easy maintenance, Compact design, Reliable performance, Energy efficient |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HANGZHOU GAOZHEN ELECTRICAL EQUIPMENT CO. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dehumidifier in bulk from HANGZHOU GAOZHEN ELECTRICAL EQUIPMENT CO. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
Certification
ISO 9001
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hangzhou, Zhejiang
Name
Ms. Juan Bao
Address
393 #, Xiasha Street, Jianggan Area, Hangzhou, Zhejiang, 310018, China
industrial dehumidifiers in Hangzhou
Report incorrect details

































