
Dehumidification System - High-quality Components, Long-term Earning Growth And Efficient Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Air dryer |
| Dominant Color | Off-white |
| Capacity | Variable |
| Power | 220V |
| Dimensions | 1000x500x1500mm |
| Weight | 150kg |
| Material | Steel |
| Usage | Industrial dehumidification for moisture-sensitive environments |
| Features | Moisture removal, Improved air, Reduced damage, Cost savings, Increased efficiency |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD) |
| Delivery Time | within 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Airborne Cleanliness Engineers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Dehumidifier in bulk from Airborne Cleanliness Engineers at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Thane, Maharashtra
Proprietor
Mr. Lakhan Vaswani
Address
Plot No. 310, Ganatra Estate, Pokharan Road No. 1, Khopat, Thane, Maharashtra, 400601, India
dehumidification systems in Thane
Report incorrect details


























