
Defina Hd Video Processor
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 25x30x15 cm |
| Weight | 10 kg |
| Materials | Metal, plastic |
| Power | 100-240V |
| Input | HDMI, SDI |
| Output | HDMI, SDI |
| Resolution | 1080p |
| Features | HD imaging, Lesion detection, Improved visualization, Patient outcome, Easy operation, High quality, Precise results |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Available | Yes |
| Main Domestic Market | Uttar Pradesh |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Matrix Healthcare has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Medical Equipment in bulk from Matrix Healthcare at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
Lucknow, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr Subhash Chandra
Address
House No-497, Near Sardar Patel Hospital, Raibareli Road, Eldeco Uddaya, Lucknow, Uttar Pradesh, 226025, India
Medical Equipment in Lucknow
Report incorrect details
























