
Cpvc Pipes
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Garg Sales Corporation
In Stock
Product Specifications
| Material | CPVC |
| Color | Beige |
| Size Range | 15-50mm |
| Pressure Rating | 10 bar |
| Temperature Rating | 95°C |
| Standards | IS 15777 |
| Usage | Metal finishing, plating, pulp & paper industries |
| Features | Corrosion resistant, Weather proof, High strength, Long lasting, Easy install |
Company Details
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2005
GST NO
03AFWPG6401N1Z7
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 03AFWPG6401N1Z7
Ludhiana, Punjab
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Nitin Garg
Address
Guru Ramdas Nagar, Near Octroi Post, Tajpur Road, Ludhiana, Punjab, 141012, India
Report incorrect details



























