
Cpvc Pipe Extrustion Line
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1 Unit
In Stock
Product Specifications
| Bend Radius | As per pipe size |
| Type | CPVC Pipe Extrusion Line |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 120-450 kg/hr |
| Computerized | Yes |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | Other, PLC Based |
| Drive Type | Other, Electric |
| Screw Diameter | 65/132 mm (twin screw) |
| Power | 85 kW |
| Weight (kg) | 8500 kg |
| Dimension (L*W*H) | 24000mm x 2000mm x 2300mm |
| Color | Blue & White |
| Supply Ability | 10 Per Month |
| Delivery Time | 1-2 Week |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Service Provider, Supplier
Employee Count
15
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AGQPR0175D1ZA
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AGQPR0175D1ZA
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Deeg Ram
Members since
1 Years
Address
B-129 - 130, Sector 3, Bawana Industrial Area, Delhi, Delhi, 110035, India
plastic recycle machine in Delhi
Report incorrect details






























