
Cpvc Pipe Clip
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | CPVC |
| Color | Off-white |
| Pipe Diameter Range | 20-50 mm |
| Mounting Holes | 2 |
| Dimensions | 50x30x20 mm |
| Usage | Securing CPVC pipes to surfaces |
| Weight | 50g |
| Features | Secure grip, Easy install, Durable, Corrosion resistant, CPVC compatible |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Sitaram Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy PVC Pipe Fittings in bulk from Sitaram Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
1999
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Mukesh Jain
Address
Building No.- 2853, 1st Floor, Gali Peepal Mahadev, Hauz Qazi, Delhi, Delhi, 110006, India
pipe clip in Delhi
Report incorrect details



































