
Cpvc Pipe - Application: Commercial
Price: 236.00 INR / Piece
(200.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
236.00 INR / Piece
Weight :
10.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Material | CPVC |
| Features | High Quality |
| Corrosion Resistant | Yes |
| Pipe Type | CPVC Pipe |
| Working Presssure | High |
| Application | Structure Pipe |
| Usage | Household |
| Shape | Round |
| Color | White and Red |
| Product Type | PVC Rigid Pipes |
| Type | Threaded |
| Length | 3-12 Meter (m) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | 500 Per Month |
| Delivery Time | 10-15 Days |
| Packaging Details | Single Piece Packing |
| Main Domestic Market | All India |
| Certifications | ISO 9001:2015 |
| Pkg Box Breadth | 9.00 cm |
| Weight | 10.00 Kilogram |
| Stock Quantity | 50 |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Price | 200.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 9.00 cm |
| Shipping Type | actual |
| Brand Name | WONDER AGRITECH |
| GSTIN | 18% |
| Moq | 1 |
| Color | White and Red |
| MRP | 236.00 INR |
| Pkg Box Length | 300.00 cm |
| Product Unit | 10 Piece/Pieces |
| Price Type | fixed |
| Packsize | 1 |
| Mop | 10 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
Company Details
Business Type
Importer, Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
50
Establishment
1998
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
23AABCB3909P1ZL
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 23AABCB3909P1ZL
Indore, Madhya Pradesh
Accepts only Domestic inquiries
Director
Mr Vishvek Bansal
Members since
11 Years
Address
"Prabhu Kripa", 53, Shanti Niketan, Near Bombay Hospital, Niranjanpur, Indore, Madhya Pradesh, 452010, India
Report incorrect details








































