




Cpu
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
Reliance Electric
In Stock
Product Specifications
| Phase | Single Phase |
| Operating Temperature | 0AdegC to 60AdegC |
| Current Range | 0.5A aEUR" 2.5A |
| Features | High Processing Speed, Overload Protection, Energy Efficient |
| Output Type | Other, Digital Signal |
| Connector Type | Pin Grid Array |
| Application | Industrial Automation, Electronics Control, Computer Processing |
| Rated Power | 10 W |
| Power Factor | 0.95 |
| Noise Level | <20 dB |
| Output Current | 2.5A |
| Working Temperature | 0AdegC to 60AdegC |
| Power Supply | AC Mains |
| Rated Current | 2.5A |
| Cooling Method | Passive Heat Sink |
| Product Type | CPU (Central Processing Unit) |
| Output Power | 10 Watt |
| Output Frequency | 50 Hz |
| Input Voltage | 220 V AC |
| Voltage Protection | Built-In Surge Protection |
| Efficiency | 85% |
| Material | ABS Plastic Housing |
| Line Regulation | A+-0.5% |
| Storage Temperature | -40AdegC to +70AdegC |
| Weight | 550 g |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
cpu module in Bhavnagar
Report incorrect details

































