
Cpr Manikin - Accuracy: 100 %
Price: 68440.00 INR / Piece
(58000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
68440.00 INR / Piece
Weight :
225.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Accuracy | 100 % |
| Size | 165 |
| Usage & Applications | Nursing and Midwifery College/Institutions |
| Warranty | 3 (THREE YEARS) |
| Model No | KY81 |
| Product Type | CPR manikin |
| Weight | 22.5 Kilograms (kg) |
| Material | High-quality PVC or thermoplastic elastomer (TPE) with soft, skin-like texture; non-toxic, latex-free |
| Delivery Time | 5 Days |
| Mop | 1 |
| Brand Name | KYREX |
| Pkg Box Height | 165.00 cm |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 10.00 cm |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| GSTIN | 18% |
| Price | 58000.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Weight | 225.00 Kilogram |
| Currency | INR |
| Shipping Type | free |
| Pkg Box Length | 165.00 cm |
| Packsize | 1 |
| MRP | 68440.00 INR |
| Stock Quantity | 1800 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
10
Establishment
2024
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06BSGPT8378D1Z9
Payment Mode
Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS), Cheque/DD
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06BSGPT8378D1Z9
Ambala, Haryana
Prop
Gaur Trading Co
Members since
2 Years
Address
Shop No. 1, Near Taneja Brother, Ambala, Haryana, 133001, India
Report incorrect details























