
C Pap Machine
Price: 29500.00 INR / Unit
(25000.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Condition | New |
| Material | Medical-grade plastic/polycarbonate casing |
| Function | Provides continuous airway pressure during sleep |
| Portable | Yes |
| Accuracy | A+-0.5 cm Ha,,O (for pressure delivery) |
| Wall Mounted | No |
| Temperature Range | Operating: 5AdegC aEUR" 35AdegC; Storage: -20AdegC aEUR" 60AdegC Celsius (oC) |
| Humidity Range | 10% to 95% RH (non-condensing) |
| Storage Capacity | 4 GB aEUR" 8 GB (internal memory or SD card for data logging) |
| Voltage | 100aEUR"240 V AC, 50aEUR"60 Hz Volt (v) |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD), Cheque |
| Supply Ability | 15 Per Week |
| Delivery Time | 10 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Packaging Details | As an industrial standard |
| Main Domestic Market | All India |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Price | 25000.00 INR (Approx.) |
| Unit Type | Unit/Units |
| Price Type | fixed |
| Moq | 1 |
| Packsize | 1 |
| Stock Quantity | 5 |
| Product Unit | 1 Unit/Units |
| Returnable | No |
| GSTIN | 18% |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| Minimum Order Quantity | 1 |
Product Overview
Key Features
Compact Design
Quiet Operation
Adjustable Pressure
Built-in Humidifier
User-Friendly Interface
Auto Ramp Feature
Mask Compatibility
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Freedom Enterprises & Surgical has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Medical Equipment in bulk from Freedom Enterprises & Surgical at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier, Wholesaler
Employee Count
2
Establishment
2010
Working Days
Monday To Sunday
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash on Delivery (COD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP), Letter of Credit (L/C), Letter of Credit at Sight (Sight L/C), Telegraphic Transfer (T/T), Western Union
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Hyderabad, Telangana
Properitor
Md. Raheem Hussaini
Address
12-2-718/A/10, Opposite SBI Bank, Near Olive Hospital Nanal Nagar,Mehdipatnam Hyderabad, Telangana, 500026, India
Report incorrect details





















