Continuous Induction Sealing Machine Table-type (Dr021500fl)
Price:
Get Latest Price
In Stock
In Stock
Product Specifications
Power Supply110/220V, 50-60Hz
Power1500W
Production Capacity0-10 Pcs/Min
Sealing Diameter20-50Mm
Machine Size1150X480X400Mm
Machine Weight38Kg
MaterialStainless Steel
Product Overview
Key Features
Salient features of Continuous Induction Sealing Machine Table-Type (DR021500FL):
Model DR021500FL
Power supply 110/220V, 50-60Hz
power within1500W
Sealing diameter I 20- I 50mm
Machine size 115 0A 480A 400mm