
Ceiling Jhumar Lights
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Crystal, Metal |
| Dimensions | 12x12x6 inches |
| Weight | 5 kg |
| Wattage | 60W |
| Voltage | 110V |
| Bulb type | LED |
| Warranty | 1 year |
| Features | Elegant Design, Bright Illumination, Durable Material, Easy Installation, Energy Efficient |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD), Telegraphic Transfer (T/T), Cash in Advance (CID), Cheque |
| Delivery Time | 1 Week |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ILLUMAC TECHNOLOGY has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical / Lighting Products & Components in bulk from ILLUMAC TECHNOLOGY at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier
Employee Count
6
Establishment
2017
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Lucknow, Uttar Pradesh
Proprietor
Mr. Sumit Vinayak
Address
551 Ka 262, Om Nagar Bhilawan, Lucknow, Uttar Pradesh, 226005, India
chandelier in Lucknow
Report incorrect details

































