
Ceiling Fans Capacitors
Price: 50 INR / Piece
(50 INR + GST)
Get Latest Price
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1000
In Stock
Product Specifications
| Capacitance | 12µF |
| Voltage | 250V |
| Temperature | 70°C |
| Frequency | 50/60Hz |
| Dimensions | Variable |
| Type | Run Capacitor |
| Features | High quality, Durable, Long life, Reliable, Efficient, Cost effective, Easy installation |
| Color | Black |
| Product Type | Ceiling Fans Capacitors |
| Application | industrial use |
| Frequency (MHz) | 60 Hertz (HZ) |
| Rated Voltage | 220 Volt (V) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cheque, Days after Acceptance (DA), Delivery Point (DP) |
| Supply Ability | 100000 Per Week |
| Delivery Time | 4 Days |
| Sample Available | Yes |
| Packaging Details | box packing |
| Main Domestic Market | All India |
| Stock Quantity | 5 |
| Packsize | 1 |
| Price | 50.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Brand Name | RAJDHANI ELECTRICALS |
| Returnable | No |
| Mop | 1000 |
| Price Type | fixed |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Product Unit | 1000 Piece/Pieces |
| Color | Black |
| Moq | 1000 |
| Minimum Ordered Packs | 1000 |
| Minimum Order Quantity | 1000 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Distributor, Supplier, Trading Company, Wholesaler
Establishment
1991
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24ADRPS3191G1Z6
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24ADRPS3191G1Z6
Ahmedabad, Gujarat
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr Chandrakant
Members since
7 Years
Address
126, Koliwada's Khadki, Gandhi Road, Ahmedabad, Gujarat, 380001, India
ceiling fan capacitor in Ahmedabad
Report incorrect details



































