
Ceiling Fan Stamping - High-quality Steel Construction, Precision Engineered For Enhanced Durability And Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Steel |
| Diameter | 150mm |
| Thickness | 10mm |
| Weight | 0.5kg |
| Finish | Powder coated |
| Tolerance | +/-0.1mm |
| Packaging | Carton |
| Features | High durability, Precise design, Corrosion resistant, Easy installation, Cost effective, Lightweight, Strong material, Perfect finish |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Hk Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Roofing Systems in bulk from Hk Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Proprietor
Mr. Vikas Kapoor
Address
Plot No. D-4, Main Road, Jhill Mill Industrial Area, Delhi, Delhi, 110051, India
ceiling fan stampings in Delhi
Report incorrect details
























