
Ceiling Fan Regulator By Divyanshu Electricals
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 86x86x20mm |
| Voltage | 230V |
| Current | 5A |
| Power | 1150W |
| Weight | 100g |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Speed control, Easy installation, Durable design, Moisture resistant, Stable performance, Wide compatibility |
| Payment Terms | Cash Against Delivery (CAD) |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Features:
It has finished outline
High moisture resistance and stability
Ambient operating temperature range
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Divyanshu Electricals has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electronic Products & Components in bulk from Divyanshu Electricals at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
06AAIFD6846R1ZO
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AAIFD6846R1ZO
Gurugram, Haryana
Proprietor
Mr. Divyanshu
Address
Wazirabad Road, Mohan Market, Near Shyam Sweets, Gurugram, Haryana, 122003, India
Report incorrect details



































