
Ceiling Fan Regulator - Premium Quality Durable Material | Precision Performance, Industry-compliant Standards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic |
| Dimensions | 85x85x40mm |
| Speeds | 4 |
| Power rating | 650W |
| Voltage | 230V |
| Current | 3A |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Speed control, Easy installation, Durable design, Reliable performance, Safe operation, Compact size, Affordable price |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, HARIOM ELECTRONICS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electrical Goods, Equipment & Supplies in bulk from HARIOM ELECTRONICS at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Ahmedabad, Gujarat
General Manager
Mr. Rahul J. Dudhat
Address
Plot NO.71, Sadguru Part-2, Behinnd Swaminarayn Nagar, Nikol Gam Road, Ahmedabad, Gujarat, 382350, India
Report incorrect details































