
Cctv Security Systems
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Security Camera |
| Dominant Color | Silver |
| Image Sensor | Sony CCD |
| Resolution | 540TV Lines |
| IR LEDs | 36pcs |
| IR Range | 30m |
| Lens | 4/6/8mm |
| Power | 12V DC |
| Dimensions | 72x68x23 mm |
| Weight | 480g |
| Usage | Surveillance for shops, schools, factories, and offices |
| Features | Weatherproof, IR Camera, 30m Range, High Resolution, Easy Installation, Reliable Security |
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, BIOMETRIC SMART XS has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from BIOMETRIC SMART XS at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider, Distributor, Supplier
Employee Count
27
Establishment
2005
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Bhubaneswar, Odisha
Accepts only Domestic inquiries
Proprietor
Mr. Manoj Gupta
Address
plot no.- 214, 2nd floor, vasundhara apartments, opp. bharat petrol pump, rasulgarh, Bhubaneswar, Odisha, 751010, India
Report incorrect details
































