
Cctv Pcb Board By Hivision Technologies
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | FR4 |
| Dimensions | 50x50mm |
| Layers | 2-layer |
| Surface finish | HASL |
| Thickness | 1.6mm |
| Copper weight | 1oz |
| Operating temperature | 0-70°C |
| Features | High quality, Durable, Reliable performance, Precise control, Cost effective, Easy installation, Long lasting |
| Product Type | CCTV PCB Board |
| Payment Terms | Cash on Delivery (COD), Cash Against Delivery (CAD), Cash in Advance (CID), Cheque, Cash Advance (CA) |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Hivision Technologies has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Circuit Boards in bulk from Hivision Technologies at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Name
Mr. Bobby
Address
A-329, Back Side Derawal Nagar, Delhi, Delhi, 110009, India
led pcb board in Delhi
Report incorrect details




































