
Cctv Dome Camera - High-definition Surveillance, Indoor/outdoor Monitoring, Customizable Features, Mobile And Pc Access
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Dome Camera |
| Dominant Color | Silver |
| Resolution | 1080p |
| Night Vision | Yes |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Metal |
| IP Rating | IP66 |
| Usage | Monitors and records visitors, supervises employees, secures premises |
| Lens | 2.8mm |
| Weight | 1kg |
| Features | High resolution, Remote viewing, Indoor/Outdoor, Customizable, Secure monitoring, Cost-effective, Easy installation |
| Main Domestic Market | All India |
| Main Export Market(s) | Asia |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Sample Available | 1 |
| Payment Terms | Cheque |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Krushna Computers has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from Krushna Computers at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Establishment
2013
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
27CQBPK0150J1Z3
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 27CQBPK0150J1Z3
Chakan, Maharashtra
Proprietor
Mr. Ranjit Kale
Address
Chakan Market Yard, Kale Building, Shop No - 1, Chakan, Pune, Near Lala Urban Bank, Chakan, Maharashtra, 410501, India
Report incorrect details





































