
Cctv Dc Connector
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Connector Type | DC Plug |
| Gender | Male |
| Material | Plastic, Metal |
| Color | Black |
| Voltage Rating | 12V |
| Current Rating | 2A |
| Usage | CCTV power supply connection |
| Dimensions | 20x15x10 mm |
| Features | Secure connection, Easy installation, Durable design, Reliable power, CCTV compatible |
Product Overview
Key Features
Connector Type:Male/Plug
Application:Audio & Video ,Battery/Power ,Telecom/Data/Network
Configuration:Circular/Cylindrical connector
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Ayaan Enterprises has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Telecommunication Equipment in bulk from Ayaan Enterprises at Trade India quality-assured products.
Business Type
Distributor, Supplier
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Navi Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr Ilyas Sayyed
Address
Shop No.1, 12D Bonkode, Rajnikant Apartment, Ground Floor, Near Krishna Mandir, Kopar Khairane, Navi Mumbai, Maharashtra, 400709, India
dc connector in Navi Mumbai
Report incorrect details








































