
Cctv Cmos Dis Camera
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Sensor Type | CMOS |
| Resolution | 1080p |
| Lens | 2.8mm |
| Min Illumination | 0.1 Lux |
| Power | 12V DC |
| Housing Material | Plastic |
| Usage | CCTV surveillance, security monitoring, indoor/outdoor applications |
| Dimensions | 100mm x 80mm |
| Weight | 300g |
| IR Range | 20 meters |
| Features | High resolution, Clear video, Easy install, Durable design, Wide viewing, Reliable performance, Cost effective |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, G.S Gasses & Equipment India Pvt Ltd has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from G.S Gasses & Equipment India Pvt Ltd at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Establishment
1974
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AAACV6329G1Z7
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AAACV6329G1Z7
Delhi, Delhi
Manager
Ms. Sheeba Khan
Address
Office No. 209, 2nd Floor, Paramesh Business Centre, Opp. Karkardooma Metro Station, Near Kailash Hospital, Delhi, Delhi, 110092, India
cmos camera in Delhi
Report incorrect details








































