
Cctv Cmos Camera (Hikvision)
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Brand | HIKVISION |
| Pixel | 2.4MP |
| Lens | 3.6-12mm |
| Resolution | 1920x1080 |
| Housing | Plastic |
| Power | 12V |
| Usage | Security surveillance, monitoring of facilities and public areas. |
| Weight | Less than 1 kg |
| Features | High resolution, Wide angle, Night vision, Easy install, Reliable security, Cost effective |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID), Cash Advance (CA) |
| Delivery Time | Within 05-14 Days |
| Sample Policy | Contact us for information regarding our sample policy |
| Main Domestic Market | Haryana |
Product Overview
Key Features
Product Details:
Pixel : 2,4megapixel
Brand : HIKVISION
Range : 3.6mm-12mm
Clients can avail this CCTV CMOS Camera (HIKVISION) at industry leading prices from us.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, First Time Resolver Private Limited has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from First Time Resolver Private Limited at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
06AADCF1378G1ZR
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 06AADCF1378G1ZR
Gurugram, Haryana
Director
Mr. Laxman Yadav
Address
124, J Block, Gali No. 7, Ashok Vihar Phase III, Gurugram, Haryana, 122001, India
Report incorrect details







































