
Cctv Cameras - Supreme Quality Raw Materials, High-performance Technology | Robust Build, Customer-centric Design
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | 1/3-inch CMOS |
| Resolution | 720p HD |
| Lens | 3.6mm |
| IR LEDs | Yes |
| Housing Material | Plastic |
| Power | 12V DC |
| Usage | Surveillance, security monitoring of premises, businesses, and other locations requiring visual monitoring. |
| Dimensions | 100 x 150 mm |
| Weight | 0.5 kg |
| IP Rating | IP66 |
| Video Output | BNC |
| Features | High Resolution, Night Vision, Weatherproof, Easy Install, Remote Viewing, Secure Monitoring |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Trimurti Udyog has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from Trimurti Udyog at Trade India quality-assured products.
Business Type
Manufacturer, Supplier
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Karmala, Maharashtra
Proprietor
Mr. Santosh
Address
Swapnapurti Building, Bandra Nagar, Near Mahatma Gandhi School, District Solapur, Karmala, Maharashtra, 413203, India
Report incorrect details





























