
Cctv Camera Solution In Residential - Camera Pixels: 3 Pixel (P)
Price: 999.00 INR / Piece
(999.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
MRP:
999.00 INR / Piece
Weight :
1.00 Kilogram
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
3
In Stock
-3+
Product Specifications
| Camera Range | 20m To 80m |
| Usage | Safety |
| Product Type | CCTV Camera |
| Alarm | Yes |
| Connectivity Type | RJ-45 |
| Color | White |
| Warranty | 2 Years |
| Camera Type | IP Camera |
| Sensor Type | CMOS |
| Camera Style | Dome Camera |
| Technology | Network |
| Special Features | Water Proof |
| Remote Control | Yes |
| Application | Hotels, Restaurant, Other, Airport, Indoor, Outdoor, School, Cinema Theater, Railway Stations |
| Camera Pixels | 3 Pixel (P) |
| Screen Resolution | 1920*1080 |
| Image/Video Quality | Full HD |
| Power Supply | POE |
| Output Formats | Mp4 |
| File Compatibility | h.265 |
| Delivery Time | 2 Days |
| Moq | 1 |
| Weight | 1.00 Kilogram |
| Pkg Box Breadth | 5.00 cm |
| MRP | 999.00 INR |
| Product Unit | 3 Piece/Pieces |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Pkg Box Height | 5.00 cm |
| Brand Name | Securus |
| Returnable | No |
| Currency | INR |
| Color | White |
| Packsize | 1 |
| Mop | 3 |
| Price | 999.00 INR (Approx.) |
| Price Type | fixed |
| Shipping Type | actual |
| Pkg Box Length | 5.00 cm |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 3 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Established in 2013, Trivedi Infotech is a leading service provider, trader, and supplier of advanced electronic security and IT solutions. Headquartered in Vadodara, Gujarat, India, we specialize in offering innovative systems that enhance safety, connectivity, and operational efficiency. With over a decade of experience, we have built a reputation for reliability, professionalism, and customer satisfaction across multiple industries.We provide a diverse range of products including APC Computer UPS, Glass Break Sensor, Godrej Smoke Detector, Card Access Control System and Godrej Video Door Phone. Each product is sourced from trusted brands and is designed to deliver consistent performance, high efficiency, and long service life. Along with quality products, we also provide installation, integration, and maintenance se
Business Type
Service Provider, Supplier, Trading Company
Employee Count
2
Establishment
2013
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24DUHPP6097Q1ZL
Payment Mode
Cheque/DD, Cash, Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24DUHPP6097Q1ZL
Vadodara, Gujarat
Proprietor
Ms. Yogeshwari Trivedi
Members since
2 Years
Address
BNo C-250 ,Manjalpur Road,Vadodara Vadodara, Gujarat, 390011, India
cctv camera in Vadodara
Report incorrect details




























