
Cctv Camera Smps - 12v Output, 2a Current, Metal Build | Compact Design, 85% Efficiency
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Input Voltage | 120-240V |
| Output Voltage | 12V |
| Output Current | 2A |
| Efficiency | 85% |
| Operating Temperature | 0-40°C |
| Dimensions | 100x80x50mm |
| Usage | Powering CCTV cameras in various locations, including banks, casinos, and offices. |
| Safety Standards | UL Listed |
| Features | Reliable power, Long lifespan, Compact design, Easy install, Efficient use |
Product Overview
Key Features
We are one of the
leading suppliers and distributors of a wide and qualitative range of
CCTV Camera SMPS in the market. These camera SMPS are procured from well
known vendors of the market. Our products are widely appreciated for their longer service life and efficiency. The camera SMPS offered by us is easy to install and has a compact design. CCTV Camera SMPS is widely
used in banks, casinos, jewelery shops, offices and airports, among others.
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, IMPEX SECURITY SYSTEMS PVT. LTD. has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Surveillance Equipment in bulk from IMPEX SECURITY SYSTEMS PVT. LTD. at Trade India quality-assured products.
Business Type
Exporter, Distributor, Supplier
Employee Count
75
Establishment
1995
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
07AADCI3198K1Z7
Certification
ISO 9001:2000
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 07AADCI3198K1Z7
Delhi, Delhi
Director
Mr. Ashok Arora
Address
No. B-3/12, Yamuna Vihar, Delhi, Delhi, 110053, India
smps in Delhi
Report incorrect details


































