
Cctv Camera Pcb Boards
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | FR4 |
| Dimensions | 50x50mm |
| Layers | 2 Layers |
| Weight | 20 grams |
| Operating temperature | 0-70°C |
| Storage temperature | -40-85°C |
| Surface finish | HASL |
| Features | High Resolution, Low Power, Compact Design, Easy Installation, Durable, Reliable performance, Cost-effective, Advanced Technology |
| Payment Terms | Others, Cash Against Delivery (CAD) |
| Delivery Time | within 1 Week |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, ISRE SECURITY SYSTEM has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Circuit Boards from ISRE SECURITY SYSTEM at Trade India quality-assured services.
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2017
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
09AHUPH6905N1ZJ
Payment Mode
Cash Against Delivery (CAD), Cash Advance (CA), Cash in Advance (CID), Cheque, Western Union, Paypal, Others
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 09AHUPH6905N1ZJ
Aligarh, Uttar Pradesh
MANAGING DIRECTOR
Mr. Israr Ul Haque
Address
Abbas Nagar, Chocki Ladiya, Near Sasni Gate, Aligarh, Uttar Pradesh, 202001, India
dvr board in Aligarh
Report incorrect details






























