
Cctv Camera Dc Power Connector
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Material | Plastic, Metal |
| Connector type | DC |
| Voltage rating | 12V |
| Current rating | 1A |
| Dimensions | 25x10mm |
| Cable gauge | 22AWG |
| Polarity | Positive inside |
| Features | Secure connection, Durable design, Easy installation, Cost effective, Reliable power, Wide compatibility |
| Payment Terms | Cheque, Cash Advance (CA) |
| Supply Ability | As per customer requirement Per Week |
| Delivery Time | one Week |
| Main Domestic Market | All India |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, Saumyaa Automation has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Electronic Products & Components in bulk from Saumyaa Automation at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
GST NO
24BEYPS8196A1ZT
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24BEYPS8196A1ZT
Vadodara, Gujarat
Name
Mr. Ankur Shah
Address
FF-113, PHONIX COMPLEX, SAYAJIGUNJ, Vadodara, Gujarat, 390005, India
cctv connector in Vadodara
Report incorrect details





































