
Cctv Camera - Aluminum Housing, 150x100x80 Mm | 1080p Resolution, Night Vision, Weatherproof, Remote Viewing, Easy Installation
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Image Sensor | CMOS |
| Lens | 2.8-12mm |
| Resolution | 1080p |
| IR Range | 30m |
| Power Supply | 12V DC |
| Housing Material | Aluminum |
| Usage | Security surveillance of premises |
| Operating Temperature | -20°C to +50°C |
| Dimensions | 150x100x80 mm |
| Weight | 1kg |
| Features | High Resolution, Night Vision, Weatherproof, Remote Viewing, Easy Installation |
| GSTIN | 0% |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, PANASONIC has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Get Surveillance Equipment from PANASONIC at Trade India quality-assured services.
Business Type
Service Provider
Employee Count
15
Establishment
2002
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Kolkata, West Bengal
DIRECTOR
Mr. Pradhan
Address
P-29, N. P. ROAD, Kolkata, West Bengal, 700008, India
cctv camera in Kolkata
Report incorrect details





































