
Cautery Machine - Abs Plastic, 30x20x10cm | Auto Start/stop, Bipolar Mode, Easy Operation, Minimally Invasive, Precise Sealing, Reliable System
Price: 250000.00 INR
(250000.00 INR + 0% GST)
Get Latest Price
Minimum Pack Size :
1
In Stock
-1+
Product Specifications
| Power | 100-240V |
| Dimensions | 30x20x10cm |
| Weight | 5kg |
| Frequency | 50/60Hz |
| Material | ABS Plastic |
| Output Power | Variable |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Precise sealing, Auto start/stop, Bipolar mode, Vessel sealing, Easy operation, Reliable system, Minimally invasive |
| Product Unit | 1 Piece/Pieces |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Currency | INR |
| Price Type | fixed |
| Brand Name | SWANANDI ENTERPRISES |
| Unit Type | Piece/Pieces |
| Stock Quantity | 5 |
| Price | 250000.00 INR (Approx.) |
| Returnable | No |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
| GSTIN | 0% |
Company Details
Incorporated in 2015 with a mission to garner a huge clientele base and to become a global player in the domain of supplying a huge variety of Industrial Heating Assemblies And Compressors as well as rendering cost-effective services of the same, we, Swanandi Enterprises, have established our strong foot in the market. Through the years, we have established our notable position in the market and cemented our position as a prestigious Wholesaler/Distributor and Trader of Steam Boilers, Industrial Steam Boilers, Hot Water Generators, Thermic Fluid Heaters, and various other products. We are also a Service Provider, engaged in rendering solutions of Repair and Maintenan
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2015
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Rating
Mumbai, Maharashtra
Proprietor
Mr. Sudhir Masurkar
Address
Plot No. B- 82 Station Plaza, Bhandup Station Road, Bhandup West, Mumbai, Maharashtra, 400078, India
cautery machine in Mumbai
Report incorrect details

































