
Cautery Machine
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
1
Brand Name :
Deep Enterprises
In Stock
Product Specifications
| Dimensions | 10x12x5 inches |
| Weight | 5kg |
| Material | Metal/Plastic |
| Power | 120V/240V |
| Frequency | 50/60Hz |
| Output | Variable |
| Warranty | 1 year |
| Features | High fluency, Low power, Easy use, Heat resistant, Bipolar/monopolar, Foot/auto control, Burns surgery |
| Payment Terms | Others, Cheque |
| Delivery Time | 3 Days |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Customized packaging and as per client requirement also charges applicable. |
| Main Export Market(s) | Australia, North America, South America, Eastern Europe, Middle East, Africa, Western Europe, Asia, Central America |
| Main Domestic Market | All India |
Company Details
Business Type
Manufacturer, Service Provider, Distributor, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2013
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Delhi, Delhi
Partner
Mr. Yogesh Kumar
Address
C-82, A-Block Market, Near Hanuman Mandir, Mangolpuri, Delhi, Delhi, 110083, India
medical laser equipment in Delhi
Report incorrect details
























