
Caustic Soda Flakes - Manufactured Using Advanced Technology | High Purity, Eco-friendly Formula
Price: 28.32 INR
(24.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
31.20 INR / Kilograms
Weight :
100.00 Gram
1 Pack Contains :
100
Minimum Pack Size :
10
In Stock
Product Specifications
| Material | HDPE |
| Dimensions | 20L |
| Purity | 99% |
| Packaging | 25kg |
| Appearance | Flakes |
| Solubility | Water |
| Density | 2.13 g/cm³ |
| Features | High purity, Effective cleaning, Versatile use, Cost effective, Easy handling |
| Mop | 10 |
| Packsize | 100 |
| Stock Quantity | 1000 |
| Unit Type | Kilograms/Kilogramss |
| GSTIN | 18% |
| Shipping Type | free |
| Returnable | No |
| Pkg Box Breadth | 18.00 cm |
| Pkg Box Length | 35.00 cm |
| Pkg Box Height | 8.00 cm |
| Weight | 100.00 Gram |
| Moq | 10 |
| Price | 24.00 INR (Approx.) |
| MRP | 31.20 INR |
| Product Unit | 10 Kilograms/Kilogramss |
| Price Type | fixed |
| Currency | INR |
| Brand Name | DIVYTEJ HEALTHCARE PRODUCTS PRIVATE LIMITED |
| Minimum Ordered Packs | 10 |
| Minimum Order Quantity | 10 |
Product Overview
Key Features
Company Details
Business Type
Manufacturer, Supplier, Trading Company
Employee Count
10
Establishment
2020
Working Days
Monday To Sunday
GST NO
24AAHCD7687C1ZJ
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AAHCD7687C1ZJ
Surat, Gujarat
Proprietor
Mr Haresh
Address
Kosad, Chorasi, Near Rajwadi Party Plot, Surat, Gujarat, 394107, India
industrial caustic soda flakes in Surat
Report incorrect details






























