
Caustic Soda Flakes - Superior Grade Chemical Composition | Widely Appreciated For Best Quality And Industry-leading Performance
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Purity | 99% Min |
| Net Weight | 25 kg |
| Gross Weight | 25.1 kg |
| Packaging | 25kg Bag |
| Form | Flakes |
| Chemical Formula | NaOH |
| CAS Number | 1310-73-2 |
| Features | High Purity, Effective Cleaning, Versatile Use, Cost-Effective, Easy Handling |
Product Overview
Key Features
Company Details
Focusing on a customer-centric approach, TROICACHEM has a pan-India presence and caters to a huge consumer base throughout the country. Buy Chemical Supplies in bulk from TROICACHEM at Trade India quality-assured products.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
8
Establishment
2007
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
New Delhi, Delhi
Proprietor
Mr Ajay
Address
G-40, IIIrd Floor, Sec-7, Dwarka, New Delhi, Delhi, 110075, India
Report incorrect details

































