


Bracket For Lintels - Application: Construction
Price: 442.50 INR / Number
(375.00 INR + 18% GST)
Get Latest Price
MRP:
442.50 INR / Number
Weight :
2.00 Tonne
1 Pack Contains :
1
Minimum Pack Size :
1
In Stock
Product Specifications
| Dimension (L*W*H) | 4" , 6" , 8" and 9" Inch (in) |
| Usage | Industrial |
| Application | Construction |
| Thickness | Different available Millimeter (mm) |
| Payment Terms | Cash in Advance (CID) |
| Supply Ability | 5000 Per Month |
| Delivery Time | 5 Days |
| Sample Available | No |
| Main Domestic Market | All India |
| Packsize | 1 |
| Product Unit | 1 Number |
| Returnable | No |
| Pkg Box Height | 1.00 in |
| GSTIN | 18% |
| Unit Type | Number |
| Shipping Type | free |
| MRP | 442.50 INR |
| Brand Name | Arpitha |
| Pkg Box Breadth | 1.00 in |
| Stock Quantity | 100 |
| Price Type | fixed |
| Price | 375.00 INR (Approx.) |
| Currency | INR |
| Weight | 2.00 Tonne |
| Moq | 1 |
| Mop | 1 |
| Pkg Box Length | 1.00 in |
| Minimum Order Quantity | 1 |
| Minimum Ordered Packs | 1 |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Supplier
Employee Count
50
Establishment
1994
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
29AAPFA9327B1ZB
Payment Mode
Cheque/DD, Online Payments (NEFT/RTGS/IMPS)
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 29AAPFA9327B1ZB
Bengaluru, Karnataka
Admin
Ms Arpitha Exports
Members since
2 Years
Address
56/1, 1st A Main, Magadi Main Road, Kottigepalya, Bengaluru, Karnataka, 560091, India
steel lintel in Bengaluru
Report incorrect details



























