
Blue Bracelets Stitch Cords
Price:
Get Latest Price
Minimum Order Quantity :
20
Brand Name :
Excel Exports
In Stock
Product Specifications
| Product Type | Leather Cord |
| Material | Leather |
| Size | 4mm, 5mm, 6mm |
| Shape | Round |
| Width | 4mm Millimeter (mm) |
| Leather Diameter | 1mm Millimeter (mm) |
| Leather Design | Round |
| Color | Blue |
| Payment Terms | Telegraphic Transfer (T/T), Days after Acceptance (DA) |
| Supply Ability | As Per Client Requirement Per Month |
| Delivery Time | 14 Days |
| Sample Available | Yes |
| Sample Policy | Sample costs shipping and taxes has to be paid by the buyer |
| Packaging Details | Standard Packaging & 10 Mtr Roll |
| Main Export Market(s) | Australia, Eastern Europe, Africa, Central America, Middle East, South America, Western Europe, Asia, North America |
Company Details
Business Type
Exporter, Manufacturer, Distributor
Employee Count
15
Establishment
2001
Working Days
Monday To Sunday
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
Varanasi, Uttar Pradesh
CEO
Mr. Suresh Nair
Address
Excel Tower, PWD Road, Nadesar, Varanasi, Uttar Pradesh, 221002, India
leather cord in Varanasi
Report incorrect details





























