


B&r Hmi
Price:
Get Latest Price
Brand Name :
B&r
In Stock
Product Specifications
| Operating Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Power Supply | 24V DC Input |
| Output Type | Other, Digital Display |
| Working Temperature | 0AdegC to 50AdegC |
| Features | Touchscreen, TFT LCD, IP65 front, Ethernet, Compact Design |
| Application | Industrial Automation, Process Monitoring, Factory Control |
| Cooling Method | Passive Cooling (Fanless) |
| Connector Type | Ethernet, Serial, USB |
| Noise Level | <40 dB |
| Phase | Single Phase |
| Product Type | Industrial HMI Panel |
| Input Voltage | 24V DC |
| Voltage Protection | Over-voltage, Reverse polarity protection |
| Efficiency | >80% |
| Material | Aluminum Die-Cast & Plastic |
| Storage Temperature | -20AdegC to +60AdegC |
| Weight | Approx. 2.3 kg |
Product Overview
Key Features
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
Power Supplies in Bhavnagar
Report incorrect details































