
Bandr Hmi
Price:
Get Latest Price
In Stock
Product Specifications
| Working Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Cooling Method | Passive cooling (fanless design) |
| Operating Temperature | 0AdegC to +55AdegC |
| Application | Human Machine Interface (HMI) |
| Connector Type | Screw terminals, USB, Ethernet, serial |
| Power Supply | 24 V DC |
| Output Type | Other, Display Output |
| Phase | Single Phase |
| Features | Touch screen interface customizable |
| Noise Level | Low, typical for panel-mount HMIs |
| Product Type | HMI |
| Input Voltage | 24 V DC |
| Voltage Protection | Integrated overvoltage protection |
| Efficiency | Typical industrial standard |
| Material | Industrial grade plastic and aluminum front bezel |
| Storage Temperature | -20AdegC to +70AdegC |
| Weight | Approx. 1.3 kg |
Company Details
We Are The Supplier of Old And Used Automation Materials Of Most of Automation Companies Like ABB, ALLEN BRADLEY, SIEMENS, PEPPERL + FUSCH, YASKAWA, YOKOGAWA, B&R, LENZE, INDRAMAT, REXROTH And Many More Companies.
Business Type
Supplier, Trading Company
Employee Count
12
Establishment
2009
Working Days
Monday To Saturday
GST NO
24AHSPL3513E1ZI
Payment Mode
Paypal
Related Products
Explore Related Categories
More Products From This Seller
Seller Details
GST - 24AHSPL3513E1ZI
Bhavnagar, Gujarat
Partner
Mr Yusuf Hajibhai Lohiya
Members since
13 Years
Address
"Lohiya Building", Ground Floor, Near Mangal Vihar Akhada, Vadva Talavdi, Bhavnagar, Gujarat, 364001, India
abb servo drive in Bhavnagar
Report incorrect details


































